Dlaczego warto odwiedzić Egipt?

Egipt, kraina faraonów, przyciąga co roku masę turystów, a w tym ogromną ilość Polaków, którzy zakochali się w północnej Afryce. Co takiego kryje zatem w sobie Egipt, że zainteresowanie nim nigdy nie słabnie?

Egipt | Piramidy działają na turystów jak magnes
Egipt | Piramidy działają na turystów jak magnes (by tinou)

Gdybyśmy zapytali turystów odwiedzających Egipt, co ich urzeka w tym kraju i z czym kojarzy im się dawne królestwo faraonów, z pewnością usłyszelibyśmy, że: z pięknym morzem, z bajecznymi widokami, z miękkim piaskiem i oczywiście – z piramidami. Nie ma zatem jednej opinii, która mogłaby przekonać nas do tego, dlaczego warto odwiedzić Egipt. Kraj ten jest bowiem tak bogaty pod względem turystycznym, że trudno wymienić najważniejszy argument przemawiający za jego kandydaturą w naszych urlopowych planach.

Turyści, którzy wybrali Egipt, mogą korzystać z całego wachlarza wakacyjnych atrakcji. Zwolennicy wylegiwania się na plaży będą zachwyceni, gdyż morze jest tu naprawdę ciepłe i pozwala na beztroskie chwile relaksu. Dodatkowo, prawdziwą frajdą jest możliwość podziwiana podwodnego świata – nigdzie indziej na świecie nie znajdziemy tak wspaniałych raf koralowych.

Egipt to również (a może przede wszystkim?) majestatyczne piramidy, które są często najważniejszym punktem urlopu. Piramidy działają na turystów jak magnes – być może to w nich kryje się tajemnica atrakcyjności Egiptu? Starożytne budowle karmią oczy uczestników wycieczek i są gwarancją udanych wczasów pełnych wrażeń.

Ponadto Egipt to również tereny pustynne, które są świetnym miejscem, aby spróbować swoich sił jeżdżąc na wielbłądzie czy poczuć trochę adrenaliny szalejąc na quadach.

Tu na pewno nie będziemy się nudzić – Egipt to z pewnością najlepsze miejsce na spędzenie wymarzonego urlopu.

Poza bajecznymi widokami i innymi turystycznymi atrakcjami, do przyjazdu tutaj zachęca także cena, która dla Polaków jest bardzo korzystna. Za niewiele ponad 1000 zł możemy zmienić otoczenie, spróbować egzotycznej kuchni, poznać ciekawą kulturę, nacieszyć się słońcem i przede wszystkim... porządnie odpocząć!

Nasze strony

Tunezja
Tunezja
Kuba
Kuba
Podstawowe dane o Egipcie
Stolica: Kair (arabski: القاهرة - [al-Qāhirah])
Powierzchnia: 1 001 450 km²
Liczba mieszkańców: 81,71 mln
Waluta: funt egipski (EGP)
(sprawdź kurs funta)
Język urzędowy: arabski

Egipt - flaga Egiptu

Egipt - godło Egiptu

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt